28 березня історики в усьому світі відзначають своє професійне свято – Всесвітній день історика

28 березня історики в усьому світі відзначають своє професійне свято –Всесвітній день історика. Багато людей недооцінюють цей фах. Проте, саме історики, які достеменно знають наше минуле, можуть вплинути на наше майбутнє.

/Files/photogallery/яяяяяяя юю 99-03-28_12-05-16-280.jpg

Одним з перших відомих нам істориків, який збирав та записував відомості минулих днів, щоб вони з часом не , бувГеродот– грецький науковець, що жив в 5 столітті до н.е. До наших днів дійшла його праця «Історія», де він записував великі діяння еллінів (греків) та варварів, а також розповідав про війни, що між ними велися.

Методи історії, наближені до сучасних, почав використовувати інший історик та сучасник Геродота –Фукідід, автор праці «Історія Пелопоннеської війни». Цей історик не тільки вдавався до опису історичних подій, він намагався виявити причинно-наслідковий зв’язок між ними.

Західна історіографія розвивалася під впливом відомого християнського теологаАврелія Августина. Він представляв історію як лінійний процес послідовних подій, що передбачені та заплановані Творцем. Ідея такої лінійності пізніше «перекочувала» до філософських праць Гегеля.

Першим українським істориком та основоположником історіографії у Русі вважається видатний філософ та вчений –літописець Нестор. Нестор народився у 1056 році. Він був ченцем Києво-Печерської Лаври та усе своє життя він присвятив літописанню. Його перу належать відомі біографічні «Житіє Феодосія Печерського» та «Житіє Бориса і Гліба». Ці праці, присвячені життю перших руських святих, створюють певний культ святих та поширюють важливі для християн ідеали.

Історія – наука, що вимагає від фахівця неабиякої ретельності, точності, об’єктивності, широкого кругозору тощо. Завдання історика – вивчати не тільки події пройдешніх років, але й заглиблюватися у сьогодення, щоб зрозуміти взаємозв’язок між минулим, теперішнім та спрогнозувати, що відбудеться у майбутньому. У своїх дослідженнях історики спираються на інформацію, що подана в архівних документах. Результатами роботи цих фахівців є праці про минуле життя цілих народів та окремих осіб. Мета історичного дослідження полягає у пошуку закономірностей розвитку суспільства.

Кiлькiсть переглядiв: 25

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.