Отруйними речовинами, що найчастіше зустрічаються в побуті, є хлор, ртуть, аміак та ін.

Існують правила, які допоможуть вам уникнути хімічних отруєнь:

• не можна брати в руки та вживати невідомі речовини;
  • якщо ви випадково розбили склянку з хімічною речовиною, негайно одягніть вологу марлеву пов'язку, провітріть приміщення, сповістіть про цей випадок дорослих;
  • якщо ви відчули незнайомий запах або побачили розлиту рідину, негайно залиште це місце, сповістіть дорослих.

ПАМ’ЯТКА населенню

ЗАПОБІГАННЯ ОТРУЄННЯ ДІТЕЙ ХІМІЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ

Друге місце, після отруєння діток медичними препаратами, займають продукти для прибирання. Найнебезпечніші ті, які містять відбілювач, хлор, аміак тощо.

Коли є підозра того, що дитині попав в організм той чи інший продукт, потрібно негайно визвати швидку допомогу.

Симптоми

Найбільш поширеними являються:

• опіки губ чи ротика;
  • надмірна слинотеча;
  • відповідний запах з рота;
  • сильний біль горла;
  • незрозумілі нудота чи блювання;
  • дезорієнтація, судоми;
  • шлункові коліки;
  • кров’яний пронос;
  • ускладнене дихання;
  • надмірна сонливість;
  • судороги, втрата свідомості (тільки у важких випадках).

Що роботи?

Як вже було сказано вище, перш за все визвати швидку допомогу. Важливо дізнатися чим саме отруїлася дитина, так як від цього напряму залежить, як допомогти дитині. Визначити, скільки часу пройшло після того, як малеча проковтнула речовину і її кількість.Тим часом, якщо є залишки випитого в ротику, дитина повинна виплюнути їх.

НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ВИЗИВАТИ РВОТУ.

Так як деякі продукти, які містять сильні хімічні речовини, коли потрапляють в організм, обпікають горло, дихальні шляхи, поки потраплять до шлунку, і якщо дитина блює, тим самим, проходить подвійний обпік, посилюючи травму. Необхідність в промиванні шлунку дитині, може визначити тільки лікар. Перед промиванням, буде проведений попередній захист дихальних шляхів. Якщо ви впевненні в тому, що дитина випила маленьку кількість речовини, яка містить хлор, зробіть розчин з 150 мл молока і 1-го курячого білка. Дайте випити дитині, хлорка вийде разом з випорожненнями.

Ніколи незалишайте хімічні продукти в полі зору дітей.