Правила поведінки здобувачів освіти під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану

Навчання під час війни: поради психолога для дорослих

Найголовніші критерії під час вибору форми навчання – психологічний стан дитини та її безпека. Для того, аби полегшити процес онлайн-навчання, батькам слід запровадити чіткі правила та забезпечити дитині фізичну активність.
  • Часто батькам здається, що їхня дитина недостатньо активна під час онлайн-уроків. Тут треба пам’ятати, що головне – її психологічний спокій і просто забезпечення того, щоб інформація потрапила до учня. А батьківське спонукання до активності може спрацювати якраз-таки навпаки.
  • Якщо батьків дуже тривожить питання активності їхньої дитини на уроці, то про це слід поговорити з вчителем. І це прохання не повинно мати вигляд вимоги до викладача.
  • Якщо дитина постійно вимикає камеру під час уроку, то це теж не є проблемою. Часто учень може бути зайнятий чимось стороннім, але це не означає, що він не чує, що йому розповідають.
  • Батькам слід поговорити з дитиною щодо роботи камери, з’ясувати, у чому причина відмови її вмикати та подумати, чи слід наполягати на її роботі. З одного боку, вчителеві зручніше викладати матеріал, коли він бачить очі дітей. З іншого боку, індивідуальний підхід у цьому питанні теж потрібен.